Antonio Stradivari a leghíresebb hegedűkészítőként vonult be a zenetörténetbe. Vajon mi lehetett a titka az általa készített hangszerek különleges hangzásának?
Egy új kutatás szerint jóval régebb óta ismerjük és használjuk a kakaót, mint azt eddig hittük, bár az még nem egyértelmű, hogy a csokoládé fő összetevőjének háziasítására mikor kerülhetett sor.
Ultrahanggal kommunikálnak, két agyféltekéjük „felváltva alszik", memóriájuk kiváló - néhány dolog, amit eddig megfigyeltek a delfinekkel kapcsolatban. Egy nemrég közzétett kutatás arról számol be, hogy a delfinek sokkal szervezettebben vadásznak, mint ahogyan ezt gondoltuk.
Több hazai egyetem összefogásával valósul meg az a kutatás, amelynek célja a fényszennyezés hatásainak tanulmányozása és egy olyan közvilágítási mintaprojekt megvalósítása, amely mérsékelt fényszennyezés mellett tudja betölteni funkcióját.
A honlap-biztonsági rendszerek egyik leggyakrabban alkalmazott típusa válhat hatástalanná annak a mesterséges intelligenciának köszönhetően, amelyet amerikai, brit és kínai mérnökök közösen fejlesztettek ki.
Az elektromos autók elterjedése több szempontból is megváltoztatja majd az életünket. Egy német tanácsadócég és a Müncheni Műszaki Egyetem szakembereinek közös tanulmánya azt elemzi, hogy okozhat-e áramellátási problémákat a tölthető járművek térnyerése.
Hunyadi Mátyás tudományhoz való kötődésének bemutatását tűzte ki célul az a kiállítás, amely az MTA Könyvtár és Információs Központban február végéig látogatható.
Egy új technológia bevetése segítheti a tengeralatti élővilág feltérképezését: egy drón, amely a medúzákhoz hasonlóan néz ki és szinte zajtalan.
Különféle mobil eszközökre kifejlesztett applikációk segítik mindennapi életünket, de egyszerűbb de akár összetettebb tudományos alkalmazásokat is fejlesztenek. Ezek között vannak olyanok, amelyek mások kutatatásait segítik, de találunk olyanokat is, amelyek a környezetünk megismerését tűzték ki cél
Kedves Olvasó!
Techniaki okok miatt a tudományos cikkekin a Sulibank Élményportál rovatában lesznek olvashatóak, amelyek az alábbi linken keresztűl érhetőek el: https://sulibank.hu/cikkek/tudasfeltoltes-mert-a-tudomany-trendi.html
Az őscápa nem csak egy film címe és kitalált állat, hanem valójában létezett a már kihalt cápafaj.
Az Eiffel-torony nemcsak Párizs, hanem a világ egyik leghíresebb épülete is. Kevesen tudják róla, hogy a francia főváros legismertebb nevezetességét eredetileg csak egy ideiglenes építménynek szánták.
Nemcsak az emberek körében, hanem az állatvilágban is előfordul a göndörség. Mi lehet a szerepe a göndör szőrnek egy sertés vagy egy macska esetében?
Drónok viszik a mérgezett patkánycsalit a Galápagos-szigetekre, hogy így szabaduljanak meg az őshonos fajokat veszélyeztető rágcsálóktól.